XXXIV Powiatowy Rajd Rowerowy – Po Północnej Stronie Powiatu.

15-09-2017

Na inaugurację tegorocznych Dni Miasta i Powiatu Łańcuckiego w sobotę 09 września 2017 r. ok. 180 osób wzięło udział w XXXIV Powiatowym Rajdzie Rowerowym – Po Północnej Stronie Powiatu.

Po krótkim wprowadzeniu oraz przypomnieniu o panujących zasadach na trasie wszyscy udali się do kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Białobrzegach, gdzie ks. Jan Bździkot pobłogosławił uczestników rajdu. Ze względu na dużą frekwencję uczestnicy zostali podzieleni na mniejsze podgrupy tj.25-30 osób, poruszające się w odległościach ok. 100m między sobą w celu zachowania bezpieczeństwa. Po przejechaniu drogami powiatu przez Białobrzegi oraz Żołynię uczestnicy dzięki uprzejmości Pana Dyrektora Stanisława Panka zatrzymali się na krótki odpoczynek na terenie Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza w Żołyni. Dłuższy postój zaplanowano na boisku w Brzózie Stadnickiej, gdzie w poszczególnych kategoriach wiekowych zgłoszeni uczestnicy rywalizowali w konkursie sprawności. Na konkurs składały się trzy dyscypliny: rzut kulą o wadze 3 kg, rzut piłeczką palantową oraz łapanie piłeczek (10 szt.) rzucanych przez wybraną osobę z odległości 10 m. Następnie krętymi i miejscami wąskimi drogami przez Wydrze, częściowo Trzeboś-Podlas (powiat rzeszowski, gmina Sokołów Małopolski) rajd zatrzymał się na terenie Cegielni w Rakszawie, gdzie każdy mógł zobaczyć jak przebiega proces wyrobu cegieł. Ostatnim punktem a zarazem miejscem zakończenia rajdu była Zagroda Garncarska w Medyni Głogowskiej. Na strudzonych trasą kolarzy czekał ciepły posiłek przygotowany przez Pana Adama Glaca. Dzięki uprzejmości Wójta Gminy Czarna na uczestników czekał również pokaz wyrabiania naczyń z gliny prowadzony przez Pana Andrzeja Plizgę. Na zakończenie wręczone zostały nagrody oraz pamiątkowe dyplomy przez Pana Starostę Adama Krzysztonia oraz Pana Sekretarza Powiatu Roberta Kochmana. Dodatkowo rozlosowano dwie nagrody specjalne, które szczęśliwym zbiegiem okoliczności trafiły do Państwa Bogusławy i Jana Kisiel z Rzeszowa. Fundatorem nagród niezmiennie od lat jest Sklep NBS z Rzeszowa.

fot. Robert Kochman, Józef Miąsik