Wyniki eliminacji do Mistrzostw Świata w Kownie-Litwa

21-03-2017

W dniu 19.03.2017 roku po raz drugi zawodnicy z  Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego” ZIELONI ŁAŃCUT” wystartowali w zawodach Pucharu Polski w wyciskaniu sztangi leżąc które zarazem były  eliminacjami do Mistrzostw Świata w Kownie-Litwa. W czasie startu dozwolone było stosowanie sprzętu wspomagającego (specjalistycznych koszul) które są zabronione w wyciskani techniką klasyczną.
Juniorzy do lat 18 i 23 byli klasyfikowani  z zastosowaniem przelicznika Wilks'a natomiast seniorzy na podstawie kategorii wagowych ustalonych przez  Światową Federacji IPF.

Oto osiągnięte rezultaty:

1.    Marta Sroczyk –  zdobyła  złoty medal w grupie wiekowej juniorek do lat 23 i srebrny w grupie wiekowej seniorek ustępując pola jedynie najbardziej utytułowanej polskiej sztangistce  medalistce igrzysk paraolimpijskich, mistrzostw świata i Europy Justynie Kozdryk. Uzyskanym wynikiem 115 kg tj.: 144pkt Wilks'a została sklasyfikowana na II miejscu w klasyfikacji OPEN kobiet.
2.    Monika Sroczyk – zwyciężyła w grupie wiekowej seniorek w wadze do 57kg. Osiągnięty wynik 110kg uplasował zawodniczkę na III miejscu w klasyfikacji OPEN.
3.    Aleksandra Trojnar – wywalczyła II miejsce w grupie wiekowej juniorek do lat 18 i III w grupie seniorek w wadze do 63kg. Osiągnięty wynik 82.5kg świetnie rokuje na przyszłość, Ola idzie za przykładem starszych koleżanek klubowych.
4.    Andrzej Paszko – wywalczył dwa srebrne medale w grupie wiekowej juniorów do lat 23 i w seniorach w wadze do 74kg.  Andrzej wycisnął sztangę ważącą 200kg tj.: 148.88 pkt. Wilks'a co pozwoliło również zdobyć II miejsca w kategorii OPEN juniorów.
5.    Karol Budziwół – ukończył zawody na miejscu  VII w grupie juniorów do lat 23 z wynikiem 160kg.
Korzystając z okazji serdecznie dziękuję za wspieranie działalności sportowej klubu Panu Staroście i Burmistrzowi miasta Łańcuta, Prezesowi Banku Spółdzielczego Szczepanowi Kozłowskiemu, państwu Annie i Marcinowi Czyrek właścicielom firmy MAFiK i MARLO z Łańcuta za zapewnienie zawodnikom  ubezpieczenia i transportu . Szczególne podziękowania kieruję do Radnych  i Pani Wójt Gminy Rakszawa Marii Kuli za wsparci finansowe rozwoju  talentów sportowych sióstr Marty i Moniki Sroczyk mieszkanek Rakszawy.