Święto 10 Pułku Strzelców Konnych

28-04-2016

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Święta ofiarowaną w intencji żołnierzy 10 Pułku Strzelców Konnych w kościele farnym w Łańcucie, po której nastąpiła część oficjalna: nadanie godności członkostwa honorowego i zwyczajnego dla zasłużonych, salwy honorowe, złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową oraz defilada jednostek wojskowych.
Następnie wszyscy uczestnicy obchodów wzięli udział w przemarszu ulicami miasta, który zakończył się na placu przy Zespole Szkół Technicznych. Tam też przygotowany został piknik militarny oraz towarzyszący mu pokaz sprzętu wojskowego 10 Brygady Kawalerii Pancernej.
Jednym z gości honorowych uroczystości był generał w stanie spoczynku Waldemar Skrzypczak. Patronat nad uroczystością objęli Burmistrz Miasta Łańcuta, Starosta Łańcucki, Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie i Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. 10 Pułku Strzelców Konnych.