Światowe Dni Młodzieży tuż tuż

29-06-2016

„Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7) pod takim mottem przebiegać będą XXXI Światowe Dni Młodzieży organizowane w tym roku w Krakowie. Już niebawem, bo od 20 do 25 lipca br. powiat łańcucki gościł będzie pielgrzymów przybywających na to wydarzenie. W sumie na teren powiatu przyjedzie 140 pielgrzymów, w tym 100 osób z Francji oraz 40 osób z Gabonu. Dla wielu mieszkańców Gabonu wyjazd do Europy jest ogromnym przedsięwzięciem, można powiedzieć, że jest to wyprawa życia. Pielgrzymi zakwaterowani zostaną w domach prywatnych w Łańcucie oraz w Kraczkowej. Zanim nasi goście wyruszą na główne uroczystości do Krakowa spędzą kilka dni na terenie powiatu, poznając naszą kulturę, zwiedzając nasz region i ziemię łańcucką. Parafia pw. Św. Stanisława BM (Fara) w Łańcucie odpowiedzialna jest za Dni Diecezjalne organizowane na naszym terenie w ramach Światowych Dni Młodzieży.
W dniu 21 lipca w Łańcucie gościć będziemy w sumie około 900 pielgrzymów z polski oraz z zagranicy. Odwiedzą nas pielgrzymi przebywający w Jarosławiu oraz Leżajsku. Ten dzień rozpocznie się o godz. 10:00 uroczystą mszą świętą w Parafii pw. Św. Stanisława BM w Łańcucie, na której nastąpi zawiązanie wspólnoty. W tym dniu nasi goście zwiedzą ziemię łańcucką, min. Muzeum-Zamek w Łańcucie oraz Muzeum Polaków Ratujących Żydów w Markowej. Około godz. 18:30 nastąpi uroczysty przemarsz z Parafii pw. Św. Stanisława BM w Łańcucie na boiska Zespołu Szkół Technicznych, gdzie zorganizowany zostanie „Wieczór Kultur”, mający na celu zaprezentowanie krajów, z których przybyli pielgrzymi. Dni 22 i 23 lipca to dni, w których nasi goście uczestniczyć będą w uroczystościach organizowanych w Jarosławiu, Leżajsku i Przemyślu. Natomiast  24 lipca świętowanie rozpocznie się, o godz. 13:00 mszą świętą w Parafii pw. Św. Stanisława BM w Łańcucie, następnie pielgrzymi wezmą udział w XV Rodzinnym Pikniku Integracyjnym organizowanym przez Powiatowe Koło Związku Niewidomych w Łańcucie przy współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, Miastem Łańcut, Powiatem Łańcuckim, Caritas Archidiecezji Przemyskiej i Parafią pw. św. Stanisława BM . Impreza odbędzie się na boiskach Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie. Dzień 25 lipca to dzień pożegnań. Po porannej mszy świętej pielgrzymi udadzą się na dworzec PKP w Łańcucie, skąd specjalnym pociągiem odjadą na główne uroczystości Światowych Dni Młodzieży organizowane w Krakowie.
Prosimy o uśmiech i otwarte serce oraz o serdeczne przyjęcie pielgrzymów, którzy przyjadą z rożnych zakątków świata. Zachęcamy wszystkich do wspólnego spędzania czasu oraz uczestnictwa w organizowanych na naszym terenie uroczystościach. Zadbajmy o to, aby nasi goście wyjechali pełni uśmiechu i pozytywnych wrażeń, jakie przeżyli na ziemi łańcuckiej.