Sukces drużyny Samorządowców Powiatu Łańcuckiego w II Wielkim Charytatywnym Turnieju Halowej Piłki Nożnej

15-02-2018

11 lutego 2018 roku odbył się II Wielki Charytatywny Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Posła na Sejm RP Kazimierza Gołojucha i Burmistrza Miasta Łańcuta Stanisława Gwizdaka.

W hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji o Puchar  rywalizowały drużyny: Samorządowcy Powiatu Łańcuckiego, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie, Samorządowcy Miasta Łańcuta, Komenda Powiatowa Policji w Łańcucie, Muzeum Zamek w Łańcucie oraz Księża z Dekanatu Łańcuckiego.

Podczas rozgrywek odbyła się zbiórka charytatywna dla ciężko chorej Wiktorii. W trakcie meczu odbywała się licytacja przedmiotów i upominków. W zbiórkę włączyła się również Caritas, która pieniądze zebrane do puszek przeznaczyła dla Wiktorii, łącznie udało się przekazać rodzicom Wiktorii 6 000 zł.

Swoją obecnością oraz dopingiem zawodników wspierali: Jego Ekscelencja Ks. Biskup Stanisław Jamrozek, Ks. Prałat Tadeusz Kocór, Dyrektor Caritas Archidiecezji Przemyskiej Ks. Artur Janiec, Poseł na Sejm RP Kazimierz Gołojuch, Burmistrz Miasta Łańcuta Stanisław Gwizdak, Starosta Łańcucki Adam Krzysztoń, Komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Łańcucie Roman Poterek oraz Komendant Powiatowy Policji w Łańcucie Andrzej Żygadło.

Pierwsze miejsce i tym samym Puchar zdobyli Samorządowcy Miasta Łańcuta. Na równie zaszczytnym II miejscu uplasowała się drużyna Samorządowców Powiatu Łańcuckiego. III miejsce należało do reprezentacji Muzeum Zamku. Natomiast IV, V oraz VI miejsce należy kolejno do  Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej,  Komendy Powiatowej Policji oraz  Księży z Dekanatu.

Pamiątkowe puchary, medale oraz dyplomy wręczyli Poseł na Sejm RP Kazimierz Gołojuch, Burmistrz Miasta Łańcuta Stanisław Gwizdak, Starosta Powiatu Łańcuckiego Adam Krzysztoń oraz Dyrektor MOSiR Jerzy Hałka.

Organizatorami turnieju byli: „Caritas” Archidiecezji Przemyskiej i MOSiR w Łańcucie przy wsparciu Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego.

Zdjęcia: Łańcut.org