Roczna odprawa łańcuckiej Policji

19-01-2017

Wczoraj odbyła się odprawa roczna Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie z udziałem I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie inspektora Zbigniewa Sowy. Głównym tematem odprawy było podsumowanie minionego roku.

W odprawie, która odbyła się w sali konferencyjnej łańcuckiej komendy, wzięli udział zaproszeni goście m.in. : Starosta Łańcucki Adam Krzysztoń, Przewodniczący Rady Powiatu Łańcuckiego Stanisław Panek, Burmistrz Miasta Łańcuta Stanisław Gwizdak, Wójt Gminy Białobrzegi Franciszek Masłoń, Wójt Gminy Łańcut Zbigniew Łoza, Wójt Gminy Markowa Tadeusz Bar, Wójt Gminy Rakszawa Maria Kula, Wójt Gminy Żołynia Andrzej Benedyk, Prokurator Rejonowy w Łańcucie Marek Jękot, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie st. bryg. Roman Poterek, kadra kierownicza, funkcjonariusze i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie oraz media - TV Łańcut i portal internetowy Łańcut GADA.

Komendant Powiatowy Policji w Łańcucie nadkom. Andrzej Żygadło rozpoczął odprawę witając przybyłych gości oraz policjantów i pracowników cywilnych. Na multimedialnej prezentacji przedstawił ocenę stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie powiatu za 2016 rok. Następnie wskazał cele zrealizowane w 2016 r. oraz główne kierunki pracy łańcuckiej jednostki na rok 2017 r. Na koniec podziękował za wzorową współpracę samorządowcom i wszystkim instytucjom  z powiatu łańcuckiego oraz pracownikom komendy.

Po nim głos zabrał Starosta Łańcucki Adam Krzysztoń, który podkreślił, że rok 2016 był rokiem łańcuckiej jednostki. Łańcuccy policjanci przeprowadzili się do nowej siedziby oraz otrzymali 8 nowych radiowozów. W 2016 r. przed łańcuckim Zamkiem odbyły się także Wojewódzkie Obchody Święta Policji połączone z nadaniem nowego sztandaru łańcuckiej komendzie.

Następnie głos zabrał Burmistrz Miasta Łańcuta Stanisław Gwizdak, który podkreślił wzorową współpracę z kierownictwem łańcuckiej komendy, jednocześnie wskazując na odpowiedzialność i znaczenie codziennej służby wszystkich funkcjonariuszy.

Prokurator Rejonowy w Łańcucie przeanalizował ubiegły rok pod kątem pracy łańcuckiego sądu i prokuratury oraz podziękował za dotychczasową współpracę z Wydziałem Kryminalnym.

Na koniec głos zabrał I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie inspektor Zbigniew Sowa, który podkreślił znaczenie współpracy z samorządami lokalnymi oraz przedstawił rolę dzielnicowego zgodnie z założeniem programu „Dzielnicowy bliżej nas”.

Tekst i zdjęcia: KPP Łańcut