Pieśni patriotyczne znów śpiewały pokolenia

14-11-2017

11 listopada sala gimnastyczna II LO po raz kolejny stała się miejscem, w którym rozbrzmiewały pieśni patriotyczne. Wspólne śpiewanie pieśni z różnych okresów historycznych w Święto Niepodległości znów połączyło pokolenia. W pieśniach tych przypomniane zostały zmagania o wolność i niepodległość - od powstań narodowych przez I i II wojnę światową aż do czasów „Solidarności”.
  Dziękujemy wszystkim za wspólne, radosne przeżywanie Narodowego Święta Niepodległości w II Liceum Ogólnokształcacym w Łańcucie. Dziękujemy za wspólne śpiewanie panu staroście i pani wicestaroście, pani wiceburmistrz, radnym miasta i powiatu. Bardzo dziękujemy księżom. Dziękujemy przedstawicielom służb, inspekcji i straży, dyrektorom powiatowych i miejskich jednostek organizacyjnych, przedstawicielom organizacji pozarządowych, przedstawicielom „Solidarności”, nauczycielom, uczniom i ich rodzicom, mieszkańcom Łańcuta. Specjalne podziękowania kierujemy do harcerek i harcerzy z 7. Łańcuckiej Drużyny Harcerek „Paproć” im. Alicji Boratyn oraz 4. Rozborskiej Drużyny Harcerzy „Karacena” im. 10 Pułku Strzelców Konnych.
tekst i zdjęcia Bernadetta Kochman
zdjęcia Robert Kochman