Pierwszy na Podkarpaciu "Ognik" otwarto w Łańcucie.

26-01-2016

W miniony poniedziałek, 25 stycznia br. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie dokonano uroczystego otwarcia sal edukacyjnych „OGNIK”. W uroczystości wzięli udział : poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Kazimierz Gołojuch, wicewojewoda podkarpacki Witold Lechowski, Podkarpacki Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Bogdan Kuliga, starosta łańcucki Adam Krzysztoń oraz Komendant Powiatowy PSP w Łańcucie st. bryg Roman Poterek oraz ks. prałat Tadeusz Kocór, który poświęcił pomieszczenia.
W salach „OGNIKA” uczestnicy zajęć będą mogli w przyjaznych warunkach zapoznać się ze sprzętem strażackim, z działaniem różnych instalacji przeciwpożarowych, dowiedzą się także jak należy postępować w sytuacjach zagrożenia. Łańcucki „OGNIK” jest pierwszym na Podkarpaciu.
Tekst: A. Świerk, fot. KP PSP w Łańcucie