Odblaski do działań profilaktycznych przekazane Policji

04-05-2016

Starosta Łańcucki przekazał Komendantowi Powiatowemu Policji w Łańcucie odblaski przeznaczone do działań profilaktycznych. Odblaski zostały zakupione przez starostwo ze środków „Programu Zapobiegania Przestępczości oraz Porządku Publicznego i Bezpieczeństwa Obywateli Powiatu Łańcuckiego na lata 2016 – 2018”.
Komenda Powiatowa Policji w Łańcucie jest systematycznie wspierana przez lokalne samorządy w sferze działalności profilaktycznej. Starostwo Powiatowe w Łańcucie ufundowało i przekazało łańcuckiej jednostce odblaski. Zostały one zakupione ze środków „Programu Zapobiegania Przestępczości oraz Porządku Publicznego i Bezpieczeństwa Obywateli Powiatu Łańcuckiego na lata 2016 – 2018”.
2 maja, podczas spotkania, Starosta Łańcucki Adam Krzysztoń przekazał Komendantowi Powiatowemu Policji w Łańcucie nadkom. Andrzejowi Żygadło kilkaset odblasków. Będą one wykorzystywane zarówno podczas codziennych patroli, przy ujawnianiu wykroczeń pieszych, którzy nie posiadają takich elementów wymaganych przepisami ruchu drogowego, jak i podczas działań profilaktycznych, pogadanek i spotkań w lokalnych środowiskach.
Komenda Powiatowa Policji składa serdeczne podziękowania Starostwu Powiatowemu za wkład wniesiony w działalność profilaktyczną, a przez to poprawę stanu bezpieczeństwa na drogach.

Tekst: KPP Łańcut, fot. Starostwo Powiatowe w Łańcucie