Narodowe Święto 3 Maja

04-05-2016

Uroczyste obchody Narodowego Święta 3 Maja w Łańcucie rozpoczęły się przy pomniku Braci Cetnarskich, gdzie w towarzystwie pocztów sztandarowych, złożono wiązanki upamiętniające budowniczych naszego miasta z przełomu XIX i XX wieku. Z działalnością Burmistrzów Miasta Łańcuta Jana i Stanisława Cetnarskich można zapoznać się w sali Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łańcucie, gdzie znajduje się im poświęcona okolicznościowa wystawa oraz z wydanej publikacji.

Orkiestra Reprezentacyjna Miasta Łańcuta poprowadziła uczestników uroczystości na Pl. Farny w Łańcucie.

Podczas Mszy Świętej w kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Łańcucie modlono się w intencji Ojczyzny oraz na wzór Króla Polski Jana II Kazimierza odnowiono Śluby Jasnogórskie przed obrazem Matki Boskiej Szkaplerznej.

Następnie pod tablicami upamiętniającymi 100 i 200 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja poszczególne delegacje złożyły kwiaty i zapalone znicze.

W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele Parlamentu RP, władz samorządowych, stowarzyszeń i organizacji, służb mundurowych, powiatowych i miejskich jednostek organizacyjnych, oswiaty, harcerze oraz licznie przybyli mieszkańcy.

fot. E. Soński, R. Kochman