Drużyna Starostwa na podium III Łańcuckiej Gry Miejskiej

27-09-2016

Drużyna Starostwa Powiatowego w Łańcucie "Wędrujące Michały" w składzie: Monika Guzek, Robert Szajnar i Piotr Władyka zajęli II miejsce w trzeciej edycji Łańcuckiej Gry Miejskiej. Rozgryzając, dosłownie i w przenośni, historię naszego miasta i regionu włączyli się w obchody Dni Miasta i Powiatu Łańcuckiego.

Tegoroczna edycja Gry Miejskiej odbyła się pod hasłem „Rozgryź tę historię”. Uczestnicy, dla których Łańcut zamienił się w ogromną planszę, odwiedzali miejsca związane z gastronomią oraz historią miasta. Zmagania drużyn rozpoczynały się w Maneżu, gdzie każda grupa otrzymała mapę Łańcuta z oznaczoną trasą do przejścia. W trakcie gry należało wykazać się znajomością łańcuckich kulinariów, aby odpowiednio wymienić składniki i dodatki w Jabłku Księżnej Marszałkowej. W jednym z łańcuckich lokali gastronomicznych na uczestników czekały lody, które trzeba było rozpoznać z zawiązanymi oczami, jedynie po smaku. W innym miejscu bardzo przydatna okazała się znajomość kolejności wykonywania działań matematycznych, a gdzie indziej znajomość języków obcych. Gracze wykonywali różnorodne zadania, m. in. przygotowywali drinki, rymowali, targowali się z łańcucką przekupką. Gra Miejska, bardzo starannie i pomysłowo przygotowana, jest świetnym sposobem na odkrywanie tajemnic historycznych, jak i kulinarnych naszego miasta.