Drużyna powiatu łańcuckiego najlepsza

17-05-2016

W piątkową noc Łańcut opanowała gorączka "czarnego złota" za sprawą Miejskiej Biblioteki Publicznej. W ramach "Nocy bibliotek' 2016" w rozgrywkach w planszową grę Oil City wzięło udział pięć zespołów reprezentujących: Starostwo Powiatowe w Łańcucie, Radnych Miasta Łańcuta, Dział Edukacji Muzealnej Muzeum-Zamku w Łańcucie, harcerze z ZHP i ZHR. Po kilkugodzinnych emocjonujących zmaganiach zwyciężył zespół Starostwa Powiatowego w Łańcucie "Złoto Powiatu S.A." w składzie: Monika Guzek, Robert Kochman i Robert Szajnar. Nocne rozgrywki trwały od godz. 23:00 do 01:15.
Oil City to planszowa ekonomiczna gra symulacyjna o początkach przemysłu naftowego w Galicji. Gracze wcielają się w postaci autentycznych dziewiętnastowiecznych przedsiębiorców. Działają w trzyosobowych spółkach. Kupują działki, zatrudniają wiertaczy, rozbudowują infrastrukturę, prowadzą wydobycie i sprzedaż wagonów z surowcami (nafta uzyskana z ropy naftowej, gaz, wosk ziemny). Prowadzą firmy w warunkach gwałtownie zmieniających się cen surowców. Inwestują w rozwój własnych działek i nawiązują współpracę z innymi spółkami. Wygrywa spółka, która po sześciu turach gry uzyskała największą wartość.
Więcej o grze.

fot. Joanna Jęczalik