Ćwiczenia służb ratowniczych na odcinku autostrady w Białobrzegach

19-07-2016

W dniu 18 lipca br. na jeszcze zamkniętej autostradzie A4 Rzeszów – Jarosław, w miejscowości Białobrzegi odbyły się praktyczne ćwiczenia służb ratowniczych z terenu powiatu łańcuckiego oraz powiatu przeworskiego. Przedsięwzięcie zorganizowane zostało przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie przy współpracy z Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego. Ćwiczenia poprzedzone zostały posiedzeniem Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego poświęconym szkoleniu teoretycznym z zasad prowadzenia działań ratowniczych na autostradzie. Celem wspólnych ćwiczeń było doskonalenie organizacji działań ratowniczych Powiatowej Straży Pożarnej, jednostek ochrony przeciwpożarowej oraz podmiotów współdziałających podczas zdarzenia masowego. W ćwiczeniach udział wzięły siły i środki Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku, jednostki OSP będące w Krajowym Systemie Ratowniczo Gaśniczym z terenu powiatu jak również jednostki OSP spoza systemu, siły i środki Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie oraz Centrum Medycznego w Łańcucie Sp. z o.o.