Ćwiczenia sił i środków krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego pk. "Zima 2017"

15-12-2017

W ramach przygotowań do „Akcji Zima” w dniu 14 grudnia 2017 r. na terenie miasta Łańcuta zorganizowano i przeprowadzono ćwiczenia sił i środków KSRG oraz podmiotów współdziałających z zakresu działań związanych z zagrożeniami, jakie mogą wystąpić podczas okresu zimowego. Ćwiczenia obejmowały akcję ratowniczą, pomoc medyczną i humanitarną dla osób zagrożonych w sytuacji braku przejezdności na kolejowym szlaku komunikacyjnym oraz organizację awaryjnego zasilania budynku użyteczności publicznej w przypadku wystąpienia długotrwałych przerw w dostawie energii elektrycznej.  Organizatorem ćwiczeń była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie przy współpracy Starostwa Powiatowego w Łańcucie oraz Urzędu Miasta w Łańcucie.

W ćwiczeniach uczestniczyły siły i środki Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie, Ochotniczych Straży Pożarnych w Krzemienicy, Husowie, Medyni Łańcuckiej Markowej i Rakszawy oraz siły i środki Centrum Medycznego w Łańcucie i Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie.

W rolę pozorantów wcielili się uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. J. Kochanowskiego w Łańcucie, którym dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie powyższego przedsięwzięcia.

fot. KP PSP w Łańcucie