Nowa scena mobilna oraz komplet oświetlenia scenicznego dla Centrum Kultury Gminy Markowa

07-11-2017

Od Września 2017 r. Centrum Kultury Gminy Markowa posiada nowe, innowacyjne wyposażenie do organizacji wydarzeń plenerowych. W skład tego wyposażenia wchodzą: scena mobilna o wymiarach 8m x 6m z zadaszeniem oraz zestaw oświetlenia scenicznego.

Sprzęt ten został zakupiony z  programu finansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego: „Infrastruktura domów kultury”  w ramach którego swój projekt realizuje CKGM.

Całkowita wartość zadania pn.: „Zakup sceny mobilnej oraz wyposażenia do organizacji imprez plenerowych dla Centrum Kultury Gminy Markowa” po zrealizowaniu procedury zakupu wyniosła 98782,00 złotych. Ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pozyskano 51693,00 złotych co stanowi 52, 33 % całości projektu. Na pozostałą część kwoty składają się  środki przeznaczone z budżetu Gminy Markowa w wysokości 47089,00 złotych co stanowi 47.67 % wartości zadania.

Zakup wyposażenia stworzy optymalne warunki dla działalności w zakresie edukacji kulturalnej a także uatrakcyjni oraz wzbogaci ofertę CKGM. Niewątpliwie realizacja tej inwestycji podniesie standard funkcjonowania placówki, oraz rozwiąże problemy techniczne z jakimi CKGM borykało się podczas organizowanych wydarzeń plenerowych.

Gmina Markowa, jako jedna z nielicznych tak małych gmin w okolicy, może poszczycić się posiadaniem własnej sceny. Dzięki niej, CKGM jako organizator wydarzeń kulturalnych znacznie zmniejszy wydatki ponoszone na organizowanie imprez. Do tej pory scena była wynajmowana z  firm zewnętrznych.

tekst i fot. CKGM