Najlepszą obroną przed rakiem jest profilaktyka

17-01-2018

Centrum Medyczne  Medyk  we współpracy z samorządami rozpoczyna realizację Projektu ,,Profilaktyka zdrowotna kluczem do utrzymania aktywności zawodowej’’ realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 Działanie 7.6.

W zakresie projektu realizowana jest edukacja zdrowotna w zakresie profilaktyki raka piersi, raka szyjki macicy oraz raka jelita grubego. Są to nowotwory o najwyższych współczynnikach zachorowalności i umieralności. Projekt zakłada również przeprowadzenie bezpłatnych badań u osób spełniających warunki uczestnictwa zgodne z warunkami Regulaminu Projektu:

-Mammografia-dla kobiet w wieku od 50-67 lat

-cytologia-dla kobiet od 25-59 lat

-kolonoskopia wraz z bezpłatnym znieczuleniem od 50-65 roku życia ,niezależnie od wywiadu rodzinnego,40-49 lat, które mają krewnego pierwszego stopnia ,u którego rozpoznano raka jelita grubego dla osób w wieku 25-49 lat z rodzin, u których wystąpił dziedziczny rak jelita grubego niezwiązany z polipowatością  [HNPCC]

W Powiecie Łańcuckim bezpłatne spotkania z lekarzami onkologami na temat profilaktyki raka piersi, profilaktyki raka szyjki macicy, profilaktyki raka jelita odbędą  się w styczniu w terminach: 20 stycznia 2018 roku w Żołyni w Gminnym Ośrodku Kultury oraz 27 stycznia 2018 roku w Husowie w Domu Społecznym.

W imieniu organizatorów zachęcamy do skorzystania z oferty.

Badania przeprowadzane będą w placówkach Centrum Medycznego Medyk.

Rekrutacja-informacja tel.17 865 20 94 Rzeszów