STOP likwidacji Fabryki Wódek POLMOS ŁAŃCUT

Dyrektor Generalny

Jean-Noël Reynaud

LIST OTWARTY

W pełni obaw o swój los i sytuację materialna naszych rodzin, apelujemy do Pana oraz wszystkich mających wpływ na dalsze losy naszej Firmy, o zmianę decyzji, w sprawie funkcjonowania Fabryki Wódek „POLMOS ŁAŃCUT” S.A. Efektem obecnej decyzji    będzie likwidacja zakładu i zwolnienie jego pracowników(130 osób ze 159 zatrudnionych w Fabryce Wódek).

Nie tak dawno obiecano pracownikom rozwój firmy, a tym samym ich lepsze

życie. Teraz otrzymujemy obietnicę utrzymania nisko wolumenowej produkcji, która nie będzie w stanie utrzymać Firmy. Przedstawiono nam również  plany  powstania w przyszłości nowej destylarni (gorzelni) na terenie likwidowanej Fabryki Wódek, ale wydaje się , że są to zamierzenia dość iluzoryczne, ponieważ nie dają pewności zatrudnienia nawet części spośród wielu pracowników Firmy.

Fabryka Wódek „POLMOS ŁAŃCUT” S.A. przetrwała wiele zawirowań,  posiada znaczenie historyczne, a jej działalność trwa od 1764 roku.

Przez wiele lat wytwarzano na jej terenie wódki, likiery i inne napoje spirytusowe, jest też znaczącym zakładem w regionie, który ma wpływ na losy miasta i jego mieszkańców.

Biorąc pod uwagę powyższe czynniki jeszcze raz prosimy o zmianę decyzji w zakresie likwidacji zakładu.

Jako załoga pragniemy podkreślić, że będziemy  rzetelnie i terminowo wykonywać swoją  pracę, czego dowiedliśmy  już wielokrotnie.

Załoga posiada wieloletnie doświadczenie, które jest dodatkową wartością  i nadal pragnie angażować się w sukcesy MBWS.

Mając na uwadze dobro pracowników FABRYKI WÓDEK ,jak i  interes GRUPY MBWS, ponownie apelujemy do Pana o zmianę decyzji  i przychylenie się do naszej prośby.

Pracownicy Fabryki Wódek

„POLMOS ŁAŃCUT” S.A.

W poniedziałek 23.05.2016 r. lokalne media szeroko komentowały zaistniałą sytuację. Poniżej linki

Polskie Radio Rzeszów:

VIA Katolickie Radio Rzeszów: