Delegacja powiatu łańcuckiego z wizytą na Węgrzech.

25-08-2016

Święto założyciela Państwa Węgierskiego  Św. Króla Stefana w Jászapáti.

Na zaproszenie władz partnerskiego miasta Jászapáti na Węgrzech, delegacja powiatu łańcuckiego wzięła udział w uroczystych obchodach święta założyciela Państwa Węgierskiego, Świętego Króla Stefana oraz święta nowego chleba .     Po uroczystej mszy św. w miejscowym kościele wygłoszone zostały okolicznościowe przemówienia, oraz wręczone odznaczenia dla osób zasłużonych dla miasta. Wicestarosta Łańcucki, Pani Barbara Pilawa-Kraus w swoim wystąpieniu wyraziła radość z możliwości wspólnego świętowania kolejnej rocznicy powstania Państwa Węgierskiego. Życzyła mieszkańcom Jászapáti wielu sukcesów oraz pomyślności. W uroczystościach wzięli też udział przedstawiciele parlamentu Republiki Węgierskiej. Korzystając z zaproszenia Posła,  Pana Jánosa Pócsa , z którym wcześniej samorząd powiatu łańcuckiego współpracował jako z burmistrzem miasta Jászapáti, łańcucka  delegacja zwiedziła Parlament Węgierski w Budapeszcie.